Obnovený kríž v Giblíku

Obnovený kríž v Giblíku

V tomto roku sa podarilo postaviť v Giblíku obnovený kríž na mieste, kde bol v roku 1919 postavený prvý kríž nad jaskynkou s prameňom venovanej Panne Márii.
Touto cestou chcem poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na tejto obnove. Otcom tejto myšlienky a nositeľom celej akcie bol Peťo Baka. So synom Matúšom demontovali korpus, ktorý sa držal dreva iba v mieste nôh. Priečne ramená kríža boli úplne spráchnivené.
Drevo na kríž sponzorovala Urbárska spoločnosť Spišské Hanušovce, výrez kríža, výrobu oceľovej konštrukcie a oblúka na kríž zabezpečil Peter Kriššák, na stolársku prácu sa podujal Jozef Frankovský so synom, maliarsku obnovu korpusu nám urobil Andrej Bieľak z Reľova. Vyčistenie otvoru v betóne a zabetonóvanie oceľovej konštrukcie sme urobili s Peťom Bakom. Oplechovanie priečnych ramien kríža vyrobil Braňo Veselovský. Prevoz kríža a jeho umiestnenie na miesto – Ondrej Mráz, Peter Pisarčík, Jozef Ovcarčík a Dano Štefaňák. Pri vztýčení kríža boli Jožo a Jano Frankovský so synom Aďom, Tono Budziňák, Pavol Bolcar ml., Stano Rak a ja.
Ak som niekoho zabudol, ospravedlňujem sa a ešte raz ďakujem všetkým, ktorí sa podieľali na tomto diele. Nech to slúži na Božiu slávu a nám na stíšenie sa a meditáciu.
starosta