Dopravný expert v našej obci

Dopravný expert v našej obci

Nový projekt Polície SR „Dopravný expert vo Vašom meste“
 

Bratislava – 24. marca 2021- Polícia SR dáva do pozornosti nový projekt „Dopravný expert vo Vašom meste“, ktorý umožňuje upozorniť Políciu SR na najproblematickejšie úseky cestnej premávky s cieľom minimalizovania konfliktných či nebezpečných situácií v cestnej premávky.

Témy zamerané na dopravu patria medzi najsledovanejšie v rámci statusov zverejňovaných na sociálnych sieťach Policajného zboru. Preto sa pripravovaný projekt bude venovať tejto oblasti.

Verejnosť so záujmom sleduje všetko, čo sa týka dopravy. Medzi najsledovanejšie príspevky Policajného zboru na Facebooku za rok 2020 sa napríklad dostali video-návody, ako sa správať pri používaní „zelenej kolobežky“ na prenájom alebo ako postupovať v prípade pohybu nevidomej osoby na cestnej komunikácii. Obe témy si získali pozornosť viac ako jedného milióna užívateľov. Polícia sa preto rozhodla posunúť svoje preventívno-edukatívne pôsobenie na ďalšiu úroveň.

Nový projekt „Dopravný expert vo vašom meste“ bude zameraný na nakrúcanie videí, v ktorých dopravný policajt bude vysvetľovať pravidlá cestnej premávky a zásady bezpečnej jazdy, ktoré sú typické pre konkrétne úseky v mestách alebo obciach po celom Slovensku. Verejnosť bude v prvom kole posielať tipy na lokality, kde majú účastníci cestnej premávky najviac ťažkostí. Dopravný expert dané miesto navštívi a formou videa vysvetlí špecifiká danej oblasti s cieľom minimalizovania konfliktných či nebezpečných situácií do budúcna.

Dátumy nakrúcaní videí v teréne budú oznámené verejnosti niekoľko dní vopred. Občania tak budú môcť prísť za dopravným expertom osobne a opýtať sa ho na ďalšie témy súvisiace s dopravou.

Keďže v týchto časoch Slovensko naďalej zužuje pandémia koronavírusu, nakrúcanie v teréne a stretávanie s občanmi bude možné až o niekoľko týždňov neskôr. Dovtedy bude polícia pravidelne pripomínať verejnosti možnosť posielania tipov na problémové lokality, kde by sa mal dopravný expert prísť pozrieť. Tieto tipy môže už oddnes verejnosť posielať prostredníctvom súkromných správ na Facebooku na stránke Polícia Slovenskej republiky – www.facebook.com/policiaslovakia. Zaslaná správa by mala obsahovať názov projektu „Dopravný expert vo vašom meste“.

Zdroj: Polícia SR