Výzva pre občanov

Výzva pre občanov

Dobrý deň prajem Vážení občania, chcem Vás všetkých požiadať , aby sme súčasnú situáciu v súvislosti s ohrozením nakazenia sa koronavírusom boli voči sebe navzájom ohľaduplní. Vyzývam v prvom rade všetkých, aby pri pohybe po obci, pri stretnutiach s inými ľuďmi, pri nákupoch a podobne nosili ochranné rúška. Dbajte na osobnú hygienu. Okrem toho dodržujte opatrenia, ktoré vydal hlavný hygienik SR a ktoré sú uverejnené na tejto stránke a o ktorých hovoria jednotlivé média.

Tiež Vás chcem požiadať o toleranciu a pochopenie tých občanov, ktorí sú v povinnej karanténe. Všetci si uvedomme, čo znamená nevyjsť dva týždne z domu, či bytu. To sa môže prihodiť každému. Chcem Vás Vážení občania požiadať , aby ste týchto ľudí nezaťažovali zbytočnými telefonátmi, otázkami, či podozreniami z nákazy. Obec vedie evidenciu osôb, ktoré sú v povinnej 14 dňovej karanténe. V našej obci sa výskyt tejto nákazy doteraz nepotvrdil.

V prípade, žeby sa tieto prípady zbytočného otravovania alebo nežiadúcich telefonátov opakovali, prosím občanov v karanténe, aby ma o tom telefonicky na č. tel. 052 4181421, mobil 0902 89 518, alebo e-mailom: starosta@spisskehanusovce.sk informovali.

Ďakujem za pochopenie

Ing. Jozef Dudžák, starosta obce