Okolo Slovenska – 1. etapa cez našu obec

Okolo Slovenska – 1. etapa cez našu obec

Okolo Slovenska

Medzinárodné cyklistické preteky Okolo Slovenska 2018 – 1. etapa vedie už po druhýkrát cez našu obec. Vo štvrtok 13. septembra 2018 sa uskutoční  prvá etapa, ktorá povedie z Popradu cez Tatranskú Lomnicu, Spišskú Belú a  Spišskú Maguru do Spišských Hanušoviec, kde pri kaplnke sv. Barbory pretekári odbočujú na (Frankovský kopec) geograficky správne Hanušovské sedlo do Osturne cez Bystrú  do Ždiaru  s cieľom na Štrbskom Plese. V našej obci očakávame pretekárov pelotónu cca od 13:30 do 14:30 hod.

Žiadam preto všetkých občanov i právnické osoby v našej obci, aby v čase cca od 13:00 do 15:00 hod. zamedzili pohyb poľnohospodárskych strojov a všetkých hospodárskych i domácich zvierat po etapovej trase, podriadili sa pokynom polície ako aj našim dobrovoľným hasičom, ktorí budú vykonávať v súčinnosti s členmi Policajného zboru SR asistenčnú službu. Prosím tiež rodičov, aby zabezpečili dozor svojim deťom s cieľom zabezpečiť maximálnu bezpečnosť pretekárov, ich doprovodu, ale nás divákov.

Zároveň Vás pozývam na chodníky, aby sme spoločne povzbudzovali jednotlivých pretekárov. Prosím tiež všetkých vlastníkov rodinných domov a nájomcov bytových domov o čistotu a poriadok ich okolí, aby sme prezentovali našu obce v tom najlepšom svetle. Za pochopenie

Vám všetkým vopred ďakujem.

Dudžák, starosta obce